Dit stappenplan ondersteunt het non-formeel onderwijs in de aanlevering via EDU-DEX en de handmatige registratie in het register Registratie Instellingen en Opleidingen (RIO) van de contactgegevens.
Aanleveren RIO via handmatige registratie. U kunt als non-formeel opleider het opleidingsaanbod voor RIO ook handmatig registreren. Wilt u meer informatie over het handmatig registreren van gegevens in RIO? Klik dan hier.
Stap 1: Toelating RIO
Voordat u aan de slag kunt met onderstaand stappenplan is het noodzakelijk dat u als instelling geregistreerd staat in RIO. Hiervoor hebt u een van de keurmerken nodig.
Om als non-formele opleider toegang te krijgen tot RIO heeft u een keurmerk nodig. U komt in aanmerking als 1 van onderstaande situaties voor u van toepassing is. Als u wilt gaan registreren in RIO in verband met de ontwikkelpaden, dan raden we u aan de sector- en brancheorganisatie hiervoor te vragen.
Om als non-formele opleider toegang te krijgen tot RIO heeft u een keurmerk nodig. U komt in aanmerking als 1 van onderstaande situaties voor u van toepassing is. Als u wilt gaan registreren in RIO in verband met de ontwikkelpaden, dan raden we u aan de sector- en brancheorganisatie hiervoor te vragen.
- De opleider heeft een NRTO-keurmerk Link opent externe pagina .
- De opleider biedt opleidingen aan die NLQF gekwalificeerd Link opent externe pagina zijn.
- De opleider is erkend door een sector- en branche organisatie die in onderstaande lijst voorkomt.
- De opleider is erkend door CEDEO Link opent externe pagina .
- De opleider biedt opleidingen aan met een CPION erkenning Link opent externe pagina .
Als dit niet voor u van toepassing is, kunt u uw opleidingsaanbod helaas niet registreren in RIO.
Hebt u een van deze keurmerken? Neem dan contact op met de betreffende partij en benoem dat u gebruik wilt maken van RIO. De betreffende partij registreert u dan in RIO en daarna kunt u verder met stap 2. Bent u nog niet geregistreerd in RIO? Wacht dan met het uitvoeren van stap 2 totdat u wel in RIO geregistreerd staat.
Hebt u een van deze keurmerken? Neem dan contact op met de betreffende partij en benoem dat u gebruik wilt maken van RIO. De betreffende partij registreert u dan in RIO en daarna kunt u verder met stap 2. Bent u nog niet geregistreerd in RIO? Wacht dan met het uitvoeren van stap 2 totdat u wel in RIO geregistreerd staat.
Sector- en brancheorganisatielijst RIO
| Sector/branche | Naam van de erkennende organisatie |
| Bouw | Bouwend Nederland |
| Bouw | Koninklijke Hibin |
| Bouw | Nederlandse Vereniging van Ondernemers in het Technisch Isolatiebedrijf VIB |
| Dienstverlening | Nederlandse Beroepsvereniging van Professional Organizers (NBPO) |
| Dienstverlening | ProVoet, Brancheorganisatie voor de Pedicure |
| Groen | Koninklijke Vereniging van Hoveniers en Groenvoorzieners (VHG) |
| Grondstoffen Energie en Omgeving | Werkgeversvereniging WENB |
| Horeca | Stichting Vakbekwaamheid Hospitality (SVH) |
| ICT | Stichting Dutch Datacenter Association |
| Levensmiddelenindustrie | Stichting Opleidings- en Ontwikkelingsfonds in de Levensmiddelenindustrie (SOL) |
| Onderhoud | Koninklijke Vereniging OnderhoudNL, vereniging van (restauratie-)schilders- en (totaal-)onderhoudsbedrijven, industriële onderhouds- en glaszetbedrijven |
| Onderwijs | AVS Professionalisering B.V. |
| Onderwijs | KCH Examens B.V. |
| Onderwijs | Stichting Loopbaan & Opleidingsfonds |
| Schoonmaak | Stichting Raad voor Arbeidsverhoudingen Schoonmaak- en Glazenwassersbranche (RAS) |
| Techniek | Fedecom |
| Techniek | Nederlandse vereniging van ondernemingen op het gebied van koudetechniek en luchtbehandeling (NVKL) |
| Techniek | Stichting Opleidings- en Ontwikkelingsfonds voor het Metaalbewerkingsbedrijf (OOM) |
| Techniek | Techniek Nederland |
| Transport en logistiek | Stichting Sectorinstituut Transport en Logistiek |
| Voedingsmiddelen | Koninklijke Nederlandse Slagersorganisatie |
| Wonen | Stichting Expertisecentrum Meubel (ECM) |
| Wonen | Stichting Opleidingsfonds Mode-, Interieur-, Tapijt- en Textielindustrie (SO Mitt) |
| Zorg en welzijn | Brancheorganisatie geboortezorg |
| Zorg en welzijn | FCB geboortezorg Dienstverlenen in Arbeidsmarktvraagstukken |
| Zorg en welzijn | Stichting AOVVT |
Stap 2: Aanmelden bij EDU-DEX
Om aan te kunnen leveren via EDU-DEX moet u zich aanmelden via www.edudex.nl Link opent externe pagina .
Stap 3: Vraag de juiste autorisaties aan bij DUO
Om scholingsactiviteiten te registreren in RIO heeft u toegang tot Mijn DUO Zakelijk nodig. Hiervoor moet u onderstaande aanvragen:
- eHerkenning: klik hier voor meer informatie.
- de RIO beheerdersrollen: deze kunt u aanvragen via het formulier 'Aanmelding en wijziging Beheerder Mijn DUO'. Zie onderstaand formulier.
- Bij vraag 1.2. hoeft u alleen het KVK-nummer in te vullen.
- Bij vraag 3.1. hoeft u alleen de rol 'Beheerder RIO Algemeen' en 'Beheerder RIO Selfservice' te selecteren.
- Let op dat het formulier wordt ondertekend door een persoon die tekenbevoegd is en ook zo geregistreerd staat in het handelsregister van KVK.
- Stuur het ingevulde formulier op naar securityservicedesk@duo.nl.
Hebt u in Mijn DUO de RIO beheerdersrollen voor uw onderwijsinstelling? Dan kunt u inloggen via Mijn DUO Zakelijk en de RIO gebruikersrollen aan uzelf of aan uw collega's toekennen. Dit doet u door bij ‘Autorisatiebeheer’ de betreffende rollen en kenmerken te koppelen. Hoe u dit doet, leest u hier.
We raden u aan om het vullen van RIO bij 1 of 2 personen te beleggen. Dit om het overzicht te bewaren.
Stap 4: Registreer de contactgegevens
Door contactgegevens te registreren in RIO kunnen externe partijen eenvoudig contact opnemen met de juiste persoon of afdeling binnen uw organisatie. Voor non-formele instellingen is er één onderwerp waarvoor contactgegevens kunnen worden geregistreerd. Deze contactgegevens zijn openbaar. Registreer geen persoonlijke contactgegevens in verband met de AVG.
Volg de onderstaande stappen om uw contactgegevens in RIO te registreren:
Voorbereiding
- Log in op Mijn DUO Zakelijk en controleer of de gebruikersrol ‘RIO Beheren contactadres’ is geautoriseerd.
- Controleer of u de juiste organisatie hebt geselecteerd.
- Houd de algemene contactgegevens van uw bestuur of school bij de hand.
Contactgegevens registreren
- Log in op Mijn DUO Zakelijk.
- Klik rechtsboven op uw naam en kies Registratie instellingen en opleidingen (RIO).
- Klik op 'Mijn organisatie'. Bent u voor meerdere organisaties geautoriseerd? Kies dan de juiste organisatie.
- In het overzicht van uw organisatie klikt u op het onderdeel waarvoor u contactgegevens wilt toevoegen (bijv. bestuur of onderwijsaanbieder).
- Klik in het menu links op 'Contactgegevens'.
- Klik op Contactgegevens toevoegen. U kunt de volgende velden hier in vullen:
- Sector: Kies de sector.
- Onderwerp: selecteer het onderwerp waarvoor u contactgegevens wilt registreren.
- Zichtbaar voor: hier ziet u voor wie de gegevens zichtbaar zijn.
- Afdeling of functie: registreer hier de naam van de afdeling of functie.
- Toelichting: voeg eventueel een toelichting toe op de rol of afdeling.
- Telefoonnummer / fax / e-mailadres / internetadres: registreer hier de gewenste contactgegevens in.
- Postadres en bezoekadres: selecteer een adres uit de lijst. U kunt uw postadres gelijk houden aan bezoekadres. - Controleer alles en klik op 'Bewaar'.
Extra onderwerpen registreren
Wilt u na het registreren van contactgegevens over één onderwerp, contactgegevens over andere onderwerpen toevoegen? Open dan opnieuw het scherm Contactgegevens (stap 5), kies het gewenste onderwerp en registreer de bijbehorende contactgegevens.
Herhaal deze stappen voor elk onderwerp waarvoor u contactgegevens wilt registreren.
Tips
- Vul altijd de context 'Algemeen' in.
- Gebruik geen persoonlijke namen of privé e-mailadressen
- Controleer regelmatig of gegevens nog actueel zijn.
- Wilt u gegevens wijzigen of beëindigen? Zie Wijzigen of beëindigen contactgegevens nfo.
Vragen?
Helpdesk RIO
Hebt u vragen met betrekking tot het registreren of raadplegen van RIO? Neem dan contact op met de helpdesk RIO van DUO:
- mail: rio@duo.nl
- telefonisch: 050 - 599 7738, optie 3 (maandag t/m vrijdag van 09:00 – 13:00 uur)
Inloggen en autorisatie voor RIO
- Bent u beheerder voor uw organisatie en hebt u vragen over de beheer- en gebruikersrollen en autorisatie hiervan voor RIO of kunt u niet inloggen? Neem dan contact op met de helpdesk RIO.
- Bent u gebruiker en hebt u vragen over de gebruikersrollen en autorisatie hiervan of kunt u niet inloggen? Neem dan contact op met de beheerder van uw organisatie.
EDU-DEX
Hebt u vragen over de aanlevering met EDU-DEX? Neem dan contact op met EDU-DEX:
- mail: support@edudex.nl
- telefonisch: 085 - 877 10 88
- website: www.edudex.nl Link opent externe pagina
Gegevens onjuist geregistreerd?
Kunt u een wijziging of verwijdering niet meer uitvoeren via EDU-DEX? Alleen in dat geval kunnen wij dit voor u doen. De contactpersoon of gemachtigde van de school vult hiervoor het formulier Verzoek handmatige wijziging of verwijdering van een registratie door DUO in. Mail het ingevulde formulier naar rio@duo.nl.
Datum laatst gewijzigd
9-9-2025